Firma „Romix” s.c. zajmuję się wydobywaniem oraz sprzedażą piasku na terenie województwa Śląskiego, czynimy to z powodzeniem nieprzerwanie od 1996 r.

Przedsiębiorstwo w swojej strukturze posiadało odkrywkową kopalnie piasku zlokalizowaną w miejscowości Łutowiec – gmina Niegowa w pobliżu drogi wojewódzkiej 789 w latach 1996-2021r.

W 2024r. otwarta została eksploatacja piasku ze złoża zlokalizowanego w miejscowości Drochlin- gmina lelów, powiat częstochowski w pobliżu drogi wojewódzkiej 794.

Nasza oferta przeznaczona jest dla odbiorców indywidualnych oraz przedsiębiorstw.

Aby sprostać wszelkim oczekiwaniom naszych Klientów w naszym Zakładzie Górniczym prowadzona jest eksploatacja selektywna dzięki czemu dysponujemy w ofercie kilkoma gatunkami piasku.

Produkty te znajdują najczęściej zastosowanie w drogownictwie, budownictwie ogólnym i hydrotechnicznym, pracach brukarskich, robotach budowlanych oraz produkcji galanterii betonowej.

Zobacz naszą ofertę

KOPALNIA PIASKU DROCHLIN

Posiadamy koncesję Wojewody Śląskiego na wydobywanie piasku.

Rodzaj i jakość surowca występującego w złożu „DROCHLIN” określane jest na podstawie badań laboratoryjnych wykonanych w Instytucje Badań Inżynierskich.

Czytaj więcej
Top